Konference otevřela prostor do problematiky oznamovací povinnost vs. zachování anonymity

Modrá linka, z.s. proto uspořádala 7. LISTOPADU 2019 ke svému 25. výročí existence odbornou konferenci na téma: OZNAMOVACÍ POVINNOST V KONTEXTU INTERNETOVÉHO PROSTORU.

Záštitu nad touto akcí převzala primátorka Statutárního města Brna paní JUDr. Markéta Vaňková.

S myšlenkou na toto téma odborné akce přišla dlouholetá krizová interventka na Modré lince PhDr. Andrea Lásková, která je také soudní znalkyní v oboru sociální práce, a byla jednou z vystupujících:

„Téma oznamovací povinnosti je pro internetové poradny ožehavou oblastí. Problémy klientů, které se dotýkají syndromu CAN, sexuality pod 15 let nebo dalších trestných činů nelze vždy jasně vyhodnotit právě proto, že klienta nevidíme tváří tvář, nevíme, odkud píší. 

Málokdo si uvědomuje, že celou věc ztěžuje fakt, že  z principu věci linky důvěry a jiné poradny na internetu nabízí anonymní a důvěrný kontakt.

Zákon mluví jasně a vymezuje trestné činy, na které se oznamovací povinnost vztahuje, nicméně nepočítá s tím, že nepracujeme face to face, ale v prostředí internetu a s těmito specifiky nepočítá.“

Na Modré lince téma oznamovací povinnosti dlouhodobě řešíme a stále se nám vrací. A díky konání konference jsme si potvrdili, že tuto záležitost neřešíme sami.

Konference vytvořila unikátní prostor pro to, aby se na jednom místě setkali internetoví poradci z celé České republiky s odborníky – soudcem, státním zástupcem, policisty, vedoucí sociálního odboru, supervizorem a odbornici na kyberbezpečnost.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download

Aktuality

Časté dotazy

Modrá linko, co musím o sobě všechno říct?

Ohledně podání informací – je to zcela na Vás, co budete chtít prozradit. My jsme vázáni mlčenlivostí.

 

Někdy se doptáváme na určité  jednotlivosti Vašeho případu, a to proto, abychom byli schopni lépe reagovat či poskytnout adekvátní informace. Vy samozřejmě nemusíte sdělovat žádné osobní údaje a zůstat tak v naprosté anonymitě. Tuto skutečnost můžete zajistit i tím,že si skryjete číslo, popř. vytvoříte novou emailovou adresu, kde nebude obsaženo vaše jméno.

Kdo může volat?

Volat může kdokoli, kdo se nachází v obtížné situaci a chce pomoci.

 

Kontakty
Ředitelka 776 295 769
Zástupce 608 851 283
manager(zavináč)modralinka.cz
vzdelavani(zavináč)modralinka.cz
Kontakty
Ředitelka 776 295 769
Zástupce 608 851 283
manager(zavináč)modralinka.cz
vzdelavani(zavináč)modralinka.cz
Podpořte
nás
Děkujeme za podporu:
Podporují nás: