Recenze mobilní aplikace ŽIJI

Aplikace „Žiji“ si klade za cíl pokusit se zlepšit depresivní a úzkostné stavy osob. Disponuje mnohými funkcemi, které mohou pomoci k odvedení pozornosti v tenzi a ke sledování vývoje v psychickém prožívání. Šest základních funkcí (Moje bezpečí, Potřebuji pomoc, Chci se upokojit, Moje nálady, Můj deník, Moje síla) je zaměřeno od preventivních vytváření krizových plánů, přes průběžné zaznamenávání a hodnocení psychického stavu, myšlenek, snů, výkonu a úspěchů, po konkrétní akutní způsoby pomoci, jako je přesměrování na odbornou pomoc, nebo textová podpora k meditaci a relaxačním technikám.
 
Aplikace je přehledně graficky zpracovaná, barevná a doplněná vysvětlujícími poznámkami. Funguje i v režimu offline, což umožňuje využívání aplikace nehledě na připojení k internetu. Velké plus je i výběr jazyka mezi českým, slovenským a anglickým.
 
Za problematické vnímáme texty k relaxačním metodám, které by byly uživatelsky příjemnější formou audio nahrávek či interaktivních vizuálních pomůcek. V tomhle ohledu je velice zdařilý záznam nádechů a výdechů, u kterého lze upravovat frekvenci a délku. Přizpůsobením vlastního nádechu a výdechu může docházet v panickém stavu ke snadnému ukotvení, zpomalení dechové frekvence a celkovému tělesnému uklidnění.
 
Celková nabídka funkcí včetně jejich dílčích funkcí je poměrně komplexní a orientace i následná práce v aplikaci může mírně vyčerpávat. Současně může vyžadovat velkou časovou investici, kterou bychom spíše doporučovali přesměrovávat mimo virtuální prostředí aplikace do běžného „nemobilního“ života uživatelů. Podpořili bychom tvorbu zdravých návyků, jako je procházka na čerstvém vzduchu, návštěva kavárny, přečtení knížky, aj., s následným zaznamenáváním do aplikace pro posilování žádoucího chování. Stejně tak nabízené dílčí funkce, jako je malování, psaní myšlenek či deníku, bychom opět poskytli jako metodu, kterou bude osoba vykonávat mimo virtuální prostředí aplikace. Nejen že je to ze zdravotního hlediska příznivější, současně se tak uživatel s pomocí aplikace může lépe učit rozpoznávat a využívat dostupné způsoby pomoci ve vlastních zdrojích a v blízkém okolí.
 
 
Celkově aplikaci hodnotíme jako nápomocný doplněk k lepšímu porozumění a řešení svých stavů duševní nepohody.
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free

Aktuality

Časté dotazy

Modrá linko, co musím o sobě všechno říct?

Ohledně podání informací – je to zcela na Vás, co budete chtít prozradit. My jsme vázáni mlčenlivostí.

 

Někdy se doptáváme na určité  jednotlivosti Vašeho případu, a to proto, abychom byli schopni lépe reagovat či poskytnout adekvátní informace. Vy samozřejmě nemusíte sdělovat žádné osobní údaje a zůstat tak v naprosté anonymitě. Tuto skutečnost můžete zajistit i tím,že si skryjete číslo, popř. vytvoříte novou emailovou adresu, kde nebude obsaženo vaše jméno.

Kdo může volat?

Volat může kdokoli, kdo se nachází v obtížné situaci a chce pomoci.

 

Kontakty
Ředitelka 776 295 769
Zástupce 608 851 283
manager(zavináč)modralinka.cz
vzdelavani(zavináč)modralinka.cz
Kontakty
Ředitelka 776 295 769
Zástupce 608 851 283
manager(zavináč)modralinka.cz
vzdelavani(zavináč)modralinka.cz
Podpořte
nás
Děkujeme za podporu:
Podporují nás: