O nás

Modrá linka vznikla jako občanské sdružení  v roce 1994, tzn. v roce 2019 slavíme 25. výročí.

Děkujeme našim podporovatelům a příznivcům.

U vzniku Modré linky stály tyto ženy: Eva Horká, Jitka Kačerová a Věra Jelínková. Hlavním posláním, se kterým vstoupily do světa neziskových organizací bylo od počátku poskytovat dětem a mladým lidem pomoc v krizových a obtížných životních situacích. Modrá linka si vzala do svého názvu modrou barvu jako symbol naděje. Naděje pro ty, které něco trápí, bolí nebo jen znepokojuje, pro všechny, kteří jsou v úzkých, na rozcestí, kteří nevědí, jak dál, kteří mají pocit, že jsou na všechno sami. Modrá linka vznikla proto, aby na všechno tak úplně sami nebyli…

Nejprve tedy zahájila činnost linka důvěry a to 5. září 1994. Zázemí i prostory poskytlo v té době Středisko volného času Lužánky.

25 let formovalo Modrou linku do dnešní podoby, kdy poskytujeme především distanční krizovou pomoc na Lince důvěry, Osobní krizovou poradnu a znovu vytváříme Odborné centrum, skrze které bychom rádi poskytovali naše odborné zkušenosti.

Linka důvěry je akreditovaným pracovištěm profesní organizace linek důvěry ČAPLD (www.capld.cz) a jsme členem International Federation of Telephone Emergency Services a také nově vzniklé Asociace poskytovatelů krizové pomoci (APKP). 

Aktuality

Časté dotazy

Modrá linko, co musím o sobě všechno říct?

Ohledně podání informací – je to zcela na Vás, co budete chtít prozradit. My jsme vázáni mlčenlivostí.

 

Někdy se doptáváme na určité  jednotlivosti Vašeho případu, a to proto, abychom byli schopni lépe reagovat či poskytnout adekvátní informace. Vy samozřejmě nemusíte sdělovat žádné osobní údaje a zůstat tak v naprosté anonymitě. Tuto skutečnost můžete zajistit i tím,že si skryjete číslo, popř. vytvoříte novou emailovou adresu, kde nebude obsaženo vaše jméno.

Kdo může volat?

Volat může kdokoli, kdo se nachází v obtížné situaci a chce pomoci.

 

Kontakty
Ředitelka 776 295 769
Zástupce 608 851 283
manager(zavináč)modralinka.cz
vzdelavani(zavináč)modralinka.cz
Kontakty
Ředitelka 776 295 769
Zástupce 608 851 283
manager(zavináč)modralinka.cz
vzdelavani(zavináč)modralinka.cz
Podpořte
nás
Děkujeme za podporu:
Podporují nás: