Zavolat nebo napsat je jednodušší, než být na trápení sám

Naše linka důvěry vychází ze svých desítek let zkušeností při poskytování pomoci v obtížných životních situacích. Za tu dobu jsme měli více než sto tisíc kontaktů. Naši krizoví interventi jsou vyškoleni pro podporu v těžkých situacích a budou s vámi hledat způsoby, jak Vaše trápení zmenšit. VYUŽIJTE I VY NĚKTERÝ Z NAŠICH KONTAKTŮ.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Obrátit se na nás můžete telefonicky, prostřednictvím chatu nebo e-mailem.

Modra Linka Ilustrace Web Linka Duvery 1

Volejte

SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA NEPŘETRŽITĚ - 24/7.

Telefon
608 902 410
Telefon
731 197 477
Skype
modralinka
Modra Linka Ilustrace Web Diskuze
NEDOSTANE-LI SE NA VÁS ŘADA NA CHATU, JSME VÁM K DISPOZICI NA TELEFONECH ČI SKYPU: !!! POZOR LETNÍ PROVOZ CHATU od 1.7.2024: pondělí, středa, neděle - vždy od 18.30 do 21.30 !!!

Chatujte

pondělí, středa, neděle vždy od 18.00 do 22.00; pátek od 10.00 do 13.00 !!! POZOR LETNÍ PROVOZ CHATU od 1.7.2024: pondělí, středa, neděle - vždy od 18.30 do 21.30 !!! Děkujeme za pochopení

Chat linky důvěry
Přejít na chat

Pište

Anonymní schránka důvěry
Přejít na schránku
Linka důvěry e-mail

Co je důležité vědět

Když prožíváte obtížné životní situace, se kterými si nedokážete poradit sami či s pomocí vašich blízkých, jsme tu pro vás. Na lince důvěry pracují psychologové, sociální pracovníci a další humanitně vzdělaní pracovníci, kteří musí mít absolvovaný výcvik v krizové pomoci a především musí absolvovat odborné zaškolení, aby byli schopni poskytnout podporu a pomoc. V osobní poradně je vítán každý, kdo potřebuje pomoci se svým trápením.

Hlasové spojení

telefonní linky, Skype

Písemné spojení

Chat, e-mail, anonymní schránka důvěry

O lince důvěry

Modra Linka Ilustrace Web Vsechny Vekove Kategorie

Jsme zde pro všechny - bez ohledu na věk či druh těžkostí

Každé trápení je jiné. Někdy zvládneme velké rány a někdy nám dojde dech, když se na nás neusměje někdo, kdo je pro nás důležitý.

A abyste na trápení nebyli sami a mohli jste hledat cestu k úlevě či kroky k řešení, jsou zde linky důvěry jako je ta naše.

Pod tlačítkem níže naleznete podstránku, která se snaží o přehled témat, potřeb či situací, které podle Karet potřeb Jihomoravského kraje (který je registrátor naší služby) musí být linka důvěry schopna s klienty řešit.

Jako další podstránku pod tímto tlačítkem naleznete příklady příběhů, se kterými se na nás klienti obracejí.

Modra Linka Ilustrace Web Podpora Modre Linky

Naše služba je bezplatná

Jsme registrovanou sociální službou - dle zákona 108/2006 Sb. - telefonickou krizovou pomocí.

A díky zařazení do sítě sociálních služeb a podpoře MPSV, Jihomoravského kraje a města Brna poskytujeme telefonickou, chatovou i e-mailovou krizovou pomoc bezplatně.

Platíte pouze cenu volání dle svého tarifu.

Abychom mohli naše služby rozšiřovat (např. provozní hodiny chatu), budeme rádi za podporu.

Modra Linka Ilustrace Web Anonymita

Dbáme na anonymitu a diskrétnost

Jsme vázání mlčenlivostí, vyjma zákonné povinnosti o oznamování trestných činů, kterou je však vázán každý občan. Pracovníci vás na to upozorní, kdyby taková situace měla nastat.

Další pravidla služby jsou uvedena ve Standardech služby.

Často kladené dotazy

Modra Linka Ilustrace Web Faq

Vybrané články

Rozhovor ředitelky ML v Českém rozhlase

O fungování Modré linky, jejím vývoji, a hlavně o podpoře, kterou nabízí všem, kdo ji potřebují, vyprávěla v rozhovoru v ČRo s redaktorem Zdeňkem Truhlářem končící ředitelka ML Hana Regnerová

Číst více

Posaďte se u nás a potřebujete-li, tak zavolejte

Ke 30. výročí založení Modré linky jsme připravili dvě místa, kde se můžete posadit, odpočinout si a když budete potřebovat, kdykoliv nám zatelefonovat.

Číst více

Hledáme kolegu/kolegyní na pozici ředitele/ředitelky

V případě vašeho zájmu zašlete, prosím, svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: sr@modralinka.cz do 4. 7.2024.

Číst více