Přijďte za námi do poradny, když potřebujete pomoc v náročných chvílích

Pro překlenutí těžké životní situace - vyslechneme, podpoříme, poradíme. Poradna slouží také jako centrum prevence pro děti i dospívající. Podívejte se na náš leták.

Kontakt na osobní poradnu

Modra Linka Ilustrace Web Mapa
Kdy a kde můžu navštívit osobní poradnu
Každý čtvrtek 16:00-20:00 a nově nabízíme pondělí 16:00-19:00; termíny v jiný čas jsou na konkrétní domluvě

Anenská 10 - 3. patro vlevo, 602 00 Brno

Jak to funguje

Poradna vznikla jako doplnění k naší lince důvěry. Proč? Protože jsme vnímali, že mnohdy dlouho trvá, než člověk nalezne terapeutickou podporu, kterou potřebuje. Vnímáme naši poradnu jako přemostění od první pomoci a podpory linky důvěry k dlouhodobé terapeutické pomoci.

I.

Domluvte si úvodní schůzku

Přijít do poradny můžete v pondělí či čtvrtek odpoledne dle provozní doby. Abyste nemuseli čekat nebo zjistit, že již pracujeme s jiným klientem, objednejte se na e-mailu objednani.poradna@modralinka.cz

II.

Délka jednoho sezení

je 50 minut. Těchto setkání může být max. 6. A to proto, abychom zůstali jako přemostění k dlouhodobé terapeutické práci.

III.

Ukončení služby

Klient může službu ukončit dle svého rozhodnutí. Pokud chce pokračovat i po šestém setkání, služba je zpoplatněna.

O osobní poradně a centru prevence

Modra Linka Ilustrace Web Jakykoliv Problem
Přijít může dítě i dospělý

Můžete za námi přijít s jakýmkoli problémem

Společně budeme hledat možnosti pomoci a pro vás účinnou úlevu. Obtížné životní situace se mohou týkat nejrůznějších oblastí.

Modra Linka Ilustrace Web Petka

Problémy sám se sebou

Někdy má člověk pocit, že by si za sebe či svůj život udělil pětku. Nebuďte na tyto situace sami, zasloužíte si lepší známku, ať je vám lépe.

Modra Linka Ilustrace Web Zlomene Srdce

Mezilidské vztahy

Asi nejčastější témata pocházejí z oblasti vztahů. Děti vůči rodičům, rodiče navzájem či vůči dětem. Vrstevnické či mezigenerační vztahy.

Modra Linka Ilustrace Web Ziletka

Sebepoškozování

Bohužel není neobvyklé, že si lidé ve svém životě ubližují, nemusí to být zrovna žiletkou, ale jde například o navazování nevhodných vztahů, špatného životního stylu, problémy s jídlem či závislostmi. I s těmito těžkostmi můžete přijít do naší poradny.

Modra Linka Ilustrace Web Anonymita

Dbáme na anonymitu a diskrétnost

Osobní poradna dodržuje základní standardy a pravidla práce s klientem.

Když nebudete chtít, nemusíte prozrazovat své jméno a můžete zůstat v anonymitě.

Modra Linka Ilustrace Web Podpora Modre Linky

Naše služba je bezplatná

Jedná se o dobrovolnickou aktivitu naší organizace, poskytujeme až šest sezení bezplatně. Proto budeme rádi, pokud nás budete moci podpořit.

Často kladené dotazy

Modra Linka Ilustrace Web Faq

Vybrané články

Příběh paní Červené a její 2. e-mail

Přináším Vám pokračování příběhu paní Červené. Fiktivní klientce, jejíž předobrazem jsou naše zkušenosti z jiných příběhů lidí obracejících se na linku. Z důvodu zachování anonymity našich klientů však nevolíme žádný konkrétní případ. Paní Červená zažívá náročné období se svou šestnáctiletou dcerou. A jak v článku uvidíte, nejen s dcerou. V druhém příspěvku tohoto cyklu si přečtete druhý dotaz/e-mail paní Červené a naši odpověď.

Číst více

SVĚTOVÝ DEN PREVENCE SEBEVRAŽD

Na  10. září byl Mezinárodní asociací pro prevenci sebevražd (International Association for Suicide Prevention -  IASP) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vyhlášen Světový den prevence sebevražd (World Suicide Prevention Day). Proto vám dnes přinášíme článek naší kolegyně Bohuslavy Horské.

Číst více

Začátek školního roku

Také už máte nepříjemné pocity, když si vzpomenete na školní potřeby, školu a školní rok? I u nás vnímáme, že přichází opět změna, která nedoléhá jen na děti, ale také na rodiče, proto Vám přinášíme pro zamyšlení a snad i pro odlehčení článeK. Podívejte se i na naši grafiku, kde jsou shrnuté hlavní myšlenky.

Číst více