Pro překlenutí těžké životní situace - vyslechneme, podpoříme, poradíme.
Poradna vznikla jako doplnění k naší lince důvěry. Proč? Protože jsme vnímali, že mnohdy dlouho trvá, než člověk nalezne terapeutickou podporu, kterou potřebuje. Vnímáme naši poradnu jako přemostění od první pomoci a podpory linky důvěry k dlouhodobé terapeutické pomoci.
Přijít do poradny můžete v úterý či čtvrtek odpoledne dle provozní doby. Abyste nemuseli čekat, doporučujeme se objednat na e-mailu.
je 50 minut. Těchto setkání může být max. 6. A to proto, abychom zůstali jako přemostění k dlouhodobé terapeutické práci.
Klient může službu ukončit dle svého rozhodnutí. Pokud chce pokračovat i po šestém setkání, služba je zpoplatněna.
Společně budeme hledat možnosti pomoci a pro vás účinnou úlevu. Obtížné životní situace se mohou týkat nejrůznějších oblastí.
Někdy má člověk pocit, že by si za sebe či svůj život udělil pětku. Nebuďte na tyto situace sami, zasloužíte si lepší známku, ať je vám lépe.
Asi nejčastější témata pocházejí z oblasti vztahů. Děti vůči rodičům, rodiče navzájem či vůči dětem. Vrstevnické či mezigenerační vztahy.
Bohužel není neobvyklé, že si lidé ve svém životě ubližují, nemusí to být zrovna žiletkou, ale jde například o navazování nevhodných vztahů, špatného životního stylu, problémy s jídlem či závislostmi. I s těmito těžkostmi můžete přijít do naší poradny.
Chcete se na lince svěřit s něčím osobním a raději anonymně? Jste na správném místě. Pro nás jako linku důvěry je anonymita velmi důležitá. Když voláte nebo píšete, můžete nám o sobě říct jen to, co chcete, a nezapisujeme si žádné osobní údaje ani telefonní čísla. Zároveň k anonymitě existují zákonem vymezené výjimky. Ty se však nestávají často a pokud ano, sdělíme to, pokud možno, klientovi přímo. Pokud Vás tyto výjimky zajímají více, můžete si o tzv. překažovací a oznamovací povinnosti přečíst paragraf § 367Nepřekažení trestného činu a § 368Neoznámení trestného činu. Tyto povinnosti platí pro nás všechny, nejen pracovníky linek důvěry. Nás na lince se většinou týkají situace, kdy je někdo v ohrožení života či zdraví.
Číst víceS ukrajinskou krizí se zvedla vlna solidarity a snah pomoci uprchlíkům. Je skvělé, jak jsme spojili síly pro dobrou věc, kolik lidí nabízí své věci, svůj čas nebo i své obydlí pro někoho jiného v nouzi. Ale pomoc druhým není vždy to, co bychom očekávali a abychom mohli pomáhat dlouhodobě aniž bychom vyhořeli, je důležité myslet i na sebe a hlídat si některé věci. Na co si dávat pozor a jak pomáhat s radostí si přečtete v textu, který pro nás připravila naše kolegyně a bývalá vedoucí linky Mgr. Bohuslava Horská.
Číst víceV dnešním článku vám chceme představit ÚZKOST. Setkáváme se s mnoha lidmi, které trápí, tak ji pojďme poznat. Trápí úzkosti i Vás? Nemusíte na ně být sami. Kontaktujte nás na chatu, telefonu či Skypu. Také nás můžete sledovat na Facebooku nebo Instagramu.
Číst více