Přijďte za námi do poradny, když potřebujete pomoc v náročných chvílích

Pro překlenutí těžké životní situace - vyslechneme, podpoříme, poradíme.

Kontakt na osobní poradnu

Modra Linka Ilustrace Web Email
E-mail pro objednání

Schůzku si můžete domluvit pouze prostřednictvím e-mailu

Modra Linka Ilustrace Web Mapa
Kdy a kde můžu navštívit osobní poradnu
Od 1.9. 2021 každý čtvrtek 16:00-20:00

Anenská 10 - 3. patro vlevo, 602 00 Brno

Jak to funguje

Poradna vznikla jako doplnění k naší lince důvěry. Proč? Protože jsme vnímali, že mnohdy dlouho trvá, než člověk nalezne terapeutickou podporu, kterou potřebuje. Vnímáme naši poradnu jako přemostění od první pomoci a podpory linky důvěry k dlouhodobé terapeutické pomoci.

I.

Domluvte si úvodní schůzku

Přijít do poradny můžete v úterý či čtvrtek odpoledne dle provozní doby. Abyste nemuseli čekat, doporučujeme se objednat na e-mailu.

II.

Délka jednoho sezení

je 50 minut. Těchto setkání může být max. 6. A to proto, abychom zůstali jako přemostění k dlouhodobé terapeutické práci.

III.

Ukončení služby

Klient může službu ukončit dle svého rozhodnutí. Pokud chce pokračovat i po šestém setkání, služba je zpoplatněna.

O osobní poradně

Modra Linka Ilustrace Web Jakykoliv Problem
Přijít může dítě i dospělý

Můžete za námi přijít s jakýmkoli problémem

Společně budeme hledat možnosti pomoci a pro vás účinnou úlevu. Obtížné životní situace se mohou týkat nejrůznějších oblastí.

Modra Linka Ilustrace Web Petka

Problémy sám se sebou

Někdy má člověk pocit, že by si za sebe či svůj život udělil pětku. Nebuďte na tyto situace sami, zasloužíte si lepší známku, ať je vám lépe.

Modra Linka Ilustrace Web Zlomene Srdce

Mezilidské vztahy

Asi nejčastější témata pocházejí z oblasti vztahů. Děti vůči rodičům, rodiče navzájem či vůči dětem. Vrstevnické či mezigenerační vztahy.

Modra Linka Ilustrace Web Ziletka

Sebepoškozování

Bohužel není neobvyklé, že si lidé ve svém životě ubližují, nemusí to být zrovna žiletkou, ale jde například o navazování nevhodných vztahů, špatného životního stylu, problémy s jídlem či závislostmi. I s těmito těžkostmi můžete přijít do naší poradny.

Modra Linka Ilustrace Web Anonymita

Dbáme na anonymitu a diskrétnost

Osobní poradna dodržuje základní standardy a pravidla práce s klientem.

Když nebudete chtít, nemusíte prozrazovat své jméno a můžete zůstat v anonymitě.

Modra Linka Ilustrace Web Podpora Modre Linky

Naše služba je bezplatná

Jedná se o dobrovolnickou aktivitu naší organizace, poskytujeme až šest sezení bezplatně. Proto budeme rádi, pokud nás budete moci podpořit.

Často kladené dotazy

Modra Linka Ilustrace Web Faq

Vybrané články

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

CHCETE-LI PRACOVAT NA LINCE DŮVĚRY A SPLŇUJETE UVEDENÉ PODMÍNKY, PŘIHLAŠTE SE DO VÝBĚROVÉHO RÍZENÍ.

Číst více

Anonymita na lince

Chcete se na lince svěřit s něčím osobním a raději anonymně? Jste na správném místě. Pro nás jako linku důvěry je anonymita velmi důležitá. Když voláte nebo píšete, můžete nám o sobě říct jen to, co chcete, a nezapisujeme si žádné osobní údaje ani telefonní čísla. Zároveň k anonymitě existují zákonem vymezené výjimky. Ty se však nestávají často a pokud ano, sdělíme to, pokud možno, klientovi přímo. Pokud Vás tyto výjimky zajímají více, můžete si o tzv. překažovací a oznamovací povinnosti přečíst paragraf § 367Nepřekažení trestného činu a § 368Neoznámení trestného činu. Tyto povinnosti platí pro nás všechny, nejen pracovníky linek důvěry. Nás na lince se většinou týkají situace, kdy je někdo v ohrožení života či zdraví.

Číst více

Jak na pomoc

S ukrajinskou krizí se zvedla vlna solidarity a snah pomoci uprchlíkům. Je skvělé, jak jsme spojili síly pro dobrou věc, kolik lidí nabízí své věci, svůj čas nebo i své obydlí pro někoho jiného v nouzi. Ale pomoc druhým není vždy to, co bychom očekávali a abychom mohli pomáhat dlouhodobě aniž bychom vyhořeli, je důležité myslet i na sebe a hlídat si některé věci. Na co si dávat pozor a jak pomáhat s radostí si přečtete v textu, který pro nás připravila naše kolegyně a bývalá vedoucí linky Mgr. Bohuslava Horská.

Číst více